Giuseppe

Włosy wiążę, usuwam ciąże, chronię od wzdęcia i od poczęcia

Description:

Dzień tu, dzień tam. Dziś kogoś ostrzyżemy, jutro zabijemy szamana zwierzoludzi, pojutrze opatrywanie rannych, a za dwa dni zamykanie magicznego źródła…

Cel – zarobić, a się nie narobić, mało ryzykować, cieszyć się życiem, dobrze zjeść i wypić, wyspać się pod dachem.

Jowialny, uśmiechnięty, wygadany. Zwinny, mimo korpulentnej postury. Spostrzegawczy dostrzegą pod przyjacielskim sposobem bycia wyrachowanie i stalowe nerwy.

Nie ma wyszukanego sprzętu, wszystko mieści w skrzyneczce z paskami do noszenia na plecach. Po otwarciu skrzyneczki ukazują się szufladki i szafeczki z nożyczkami, grzebieniami, skalpelami, piłkami do kości – oraz pokaźna kolekcja buteleczek, słoiczków i niewielki moździerz.

Talenty: Opis
Piękniś Fel +5.
Bystry Iq +5.
Chirurgia +10 do testów leczenia, leczenie ciężkich ran leczy 2 rany, +20 do testu odporności przy ryzyku utraty kończyny.
Umiejętności (podstawowe):
Urok
Spostrzegawczość
Powożenie
Targowanie
Plotkowanie
Umiejętności (zaawansowane):
Wiedza o Imperium
Leczenie
Czytanie i pisanie
Reikspiel
Tileański
Aptekarstwo

Sprzęt

 • Podręczny zestaw dentystyczny (obcęgi i “pelikan”)
  Pelikan
 • Podręczny zestaw chirurgiczny: różne skalpele, nożyk do puszczania krwi, nożyczki do bandaży, szczypce, opaski uciskowe, piłka i dłuto do kości z młoteczkiem.
  10287772 Bloodletting
 • Apteczka pierwszej pomocy: chusty, bandaże, łupki i rzemienie do łupków.
 • Podręczny zestaw balwierza: nożyczki, brzytwy i pas do ostrzenia, grzebienie i szczotki, lokówka i prostownica, czernidło i brylantyna.
  Barbiere21
 • Podręczny zestaw aptekarski: słoiczki ze składnikami, buteleczki na mikstury, suszone zioła, moździerz, naczynia i szpatułki do mieszania.

Wiele z tych rzeczy jest używanych do różnych zadań, np. chusty chirurgiczne mogą służyć za temblaki albo chronią ubrania strzyżonych przed ścinkami włosów, nożyczki równie dobrze służą do strzyżenia, cięcia bandaży czy przecinania ścięgien przy amputacjach.

Bio:

Tileańczyk, wędrowny balwierz. Raczej omija miasta – bo tam zbyt duża konkurencja i trzeba płacić haracz gildii. Oferuje swoje usługi w gospodach i zajazdach, wędruje z dużymi karawanami, czasami pracuje dla wojska.
Blo bloodletting Removing arrow9
Owszem, oficjalne źródło zarobku to strzyżenie, golenie, czesanie, farbowanie włosów, jak również puszczanie krwi, przecinanie czyraków, opatrywanie ran, składanie połamanych kości czy wyrywanie zębów.

Ale głównie żyje z handlu informacją. Ludzie w czasie strzyżenia są zwykle gadatliwi, tym bardziej jeśli strzyże ich wędrowny cudzoziemiec, który wszystkie sekrety zabierze w dalszą drogę.


Żaden z niego Tileańczyk. Chłopak z Nuln, który dorabiał jako pomocnik tileańskiego balwierza z Miragliano. Uczył się fachu i tileańskiego, a kiedy znudziło go zamiatanie kudłów i pranie zakrwawionych szmat, przeszedł na swoje.

Od tego czasu włóczył się po Imperium, unikając większych miast, i podając się za Tileańczyka – to działa zwłaszcza na nieokrzesaną imperialną szlachtę, która aspiruje do czegoś więcej niż batożenie leniwych chłopów. Strzyżenie u “Mistrza z Tilei” to dla nich jak okno do lepszego świata.

W Stormdorfie spróbował innego życia i stwierdził, że strzyżenie i golenie owszem, ale tylko jako metoda zdobycia informacji, a nie źródło zarobku.

Giuseppe

Granica skinnyraf