Lektor Magnus Gottschalk - NPC

Kapłan świątyni Sigmara miasta Stromdorf

Description:

Postawny mężczyzna, zwykle w stalowym napierśniku z wyrytym na nim reiklandzkim krzyżem. W ręku też zwykle dzierży dwuręczny młot, który był z nim podczas bitew i jest obecnie jego oznaką kapłańską. Całość uzupełnia czerwony płaszcz oraz skórzany płaszcz z przyczepionymi do niego mieszkami oraz fiolką z czerwonym płynem.
Jego wzrok wzbudza lekką nerwowość u obcych.
Możliwe, że powodem tego jest błękitna obwoluta wokół źrenic, które nadają nienaturalny charakter jego oczom.
Podobne oczy drużyna widziała u Goblińskiego szamana, możliwe, że wpływ elfickiej pieczęci mógł również latami wpłynąć na kapłana.

Bio:

Weteran wielu bitew oraz poznaczony przez życie i walkę człowiek. Ma już swoje lata, ale zbroję i młot nadal trzyma w gotowości do walki z wrogiem. Świątynia, w której jest kapłanem, jest raczej surowa w wystroju ale za to posąg Sigmara obłożony jest wieloma wotami wojennymi. Część z nich pochodzi od samego Magnusa a część zostawiają kupcy, którzy proszą o łaskę bezpiecznej drogi do Nuln lub Ubersreiku.
Obecnie nie stroni od walki choć nie chce narażać swojego życia nadaremno. Wie, że ma swoje obowiązki jako kapłan i w zasadzie tylko pogodzenie obu tych powinności da mu satysfakcję z walki. Ma też jednego ucznia, którego czekają święcenia – to Chlodwig Fromm. Bardziej boi się gniewu kapłana niż gniewu boskiego. Zapatrzony w Magnusa jak w obrazek jest gotowy iść w jego ślady i młotem znaczyć dziedzictwo Sigmara na pogańskich ziemiach.
Od jakiegoś czasu nawiedzają go sny a od ostatniego tygodnia nawet wizje na jawie. Oko opatrzności Imperatora ukazało mu bagna, ciemność oraz grupę śmiałków zmierzającą w tę stronę. Niejasny niepokój towarzyszy tej scenie i Magnus sam ma obawy jak interpretować to, co zostało mu zesłane przez Sigmara.

Lektor Magnus Gottschalk - NPC

Granica Drenegar