Giuseppe Tileańczyk

Dokąd, Cieniu, odjeżdżasz?

Description:

He is a man at once young and old, enterprising and fat, a dupe and a wit, harmless and wicked, weak in principle and resolute by constitution, cowardly in appearance and brave in reality, a knave without malice, a liar without deceit, and a knight, a gentleman, and a soldier without either dignity, decency, or honour.

Dzień tu, dzień tam. Dzisiaj “zarządzamy” kopalnią, jutro możemy być zbiegami poszukiwanymi przez prawo, albo przymierać głodem chwytając się drobnych zajęć. Kopalnia się spaliła? Nic to, trochę zarobiliśmy, dużo się nauczyliśmy, jest dobrze :)

zorba257_2856.jpeg

Cel – zarobić, a się nie narobić, mało ryzykować, cieszyć się życiem, dobrze zjeść i wypić, wyspać się pod dachem. Póki co jest dobrze, bo dach nad głową, jest co jeść, może nawet kasa wpadnie.

Jowialny, uśmiechnięty, wygadany. Zwinny, mimo korpulentnej postury. Spostrzegawczy dostrzegą pod przyjacielskim sposobem bycia wyrachowanie i stalowe nerwy.

Mimo, że nie zajmuje się już balwierstwem, nadal nie rozstaje się ze swoją skrzyneczką z paskami do noszenia na plecach. Po otwarciu skrzyneczki ukazują się szufladki i szafeczki z nożyczkami, grzebieniami, skalpelami, piłkami do kości.

Talenty: Opis
Piękniś Fel +5.
Bystry Iq +5.
Odporny T +5.
Chirurgia +10 do testów leczenia, leczenie ciężkich ran leczy 2 rany, +20 do testu odporności przy ryzyku utraty kończyny.
Magia prosta
Magia pomniejsza
Magia cienia
Harmonia z eterem +10 do testów channeling
Umiejętności (podstawowe):
Urok
Spostrzegawczość
Powożenie
Targowanie
Plotkowanie
Przeszukiwanie
Umiejętności (zaawansowane):
Wiedza o Imperium
Wiedza o Magii
Leczenie
Czytanie i pisanie
Reikspiel
Tileański
Klasyczny
Aptekarstwo
Wyczucie magii
Channeling
Sekretny język: magiczny

Sprzęt

 • Podręczny zestaw dentystyczny (obcęgi i “pelikan”)
  Pelikan
 • Podręczny zestaw chirurgiczny: różne skalpele, nożyk do puszczania krwi, nożyczki do bandaży, szczypce, opaski uciskowe, piłka i dłuto do kości z młoteczkiem.
  10287772 Bloodletting
 • Apteczka pierwszej pomocy: chusty, bandaże, łupki i rzemienie do łupków.
 • Podręczny zestaw balwierza: nożyczki, brzytwy i pas do ostrzenia, grzebienie i szczotki, lokówka i prostownica, czernidło i brylantyna.
  Barbiere21
 • buteleczki na mikstury.

Wiele z tych rzeczy jest używanych do różnych zadań, np. chusty chirurgiczne mogą służyć za temblaki albo chronią ubrania strzyżonych przed ścinkami włosów, nożyczki równie dobrze służą do strzyżenia, cięcia bandaży czy przecinania ścięgien przy amputacjach.

Bio:

Znowu na rozdrożu. Kopalnia płonie, zajmą się nią magowie kolegialni. Co będzie za miesiąc-dwa – Giuseppe nie wie, tak jak nigdy nie wiedział, gdzie los go rzuci.


Tileańczyk, wędrowny balwierz. Raczej omija miasta – bo tam zbyt duża konkurencja i trzeba płacić haracz gildii. Oferuje swoje usługi w gospodach i zajazdach, wędruje z dużymi karawanami, czasami pracuje dla wojska.
Blo bloodletting Removing arrow9
Owszem, oficjalne źródło zarobku to strzyżenie, golenie, czesanie, farbowanie włosów, jak również puszczanie krwi, przecinanie czyraków, opatrywanie ran, składanie połamanych kości czy wyrywanie zębów.

Ale głównie żyje z handlu informacją. Ludzie w czasie strzyżenia są zwykle gadatliwi, tym bardziej jeśli strzyże ich wędrowny cudzoziemiec, który wszystkie sekrety zabierze w dalszą drogę.


Żaden z niego Tileańczyk. Chłopak z Nuln, który dorabiał jako pomocnik tileańskiego balwierza z Miragliano. Uczył się fachu i tileańskiego, a kiedy znudziło go zamiatanie kudłów i pranie zakrwawionych szmat, przeszedł na swoje.

Od tego czasu włóczył się po Imperium, unikając większych miast, i podając się za Tileańczyka – to działa zwłaszcza na nieokrzesaną imperialną szlachtę, która aspiruje do czegoś więcej niż batożenie leniwych chłopów. Strzyżenie u “Mistrza z Tilei” to dla nich jak okno do lepszego świata.

W Stormdorfie spróbował innego życia i stwierdził, że strzyżenie i golenie owszem, ale tylko jako metoda zdobycia informacji, a nie źródło zarobku.

Parę tygodni w deszczu w Stormdorfie i cały ten czas na służbie u Obcinacza Palców uświadomiły mu, że czas trochę posiedzieć na tyłku. Nie wie ile czasu mu będzie dane zarządzać kopalnią, ale ma zamiar cieszyć się z dachu nad głową i dziczyzny na stole.

Nauki u Mistrza Johanna pozwoliły mu zajrzeć pod podszewkę rzeczywistości. Świat pokazał swoje prawdziwe oblicze – lecz ciągle jeszcze tak wiele ukrywa się w cieniu…

Giuseppe Tileańczyk

Granica skinnyraf